Alchemik czyli podróż w głąb samego siebie

Jest niewiele książek, po które sięgam ponownie. Zazwyczaj wystarcza mi przeczytać daną książkę jeden raz. Albo mi się spodoba i dołączy do mojej biblioteki. Albo nie zrobi na mnie specjalnego wrażenia i znajdzie nowego właściciela. Istnieje jednak kilka książek, które mogę czytać wciąż na nowo i za każdym razem odkrywać w nich ukryte przesłania. Jedną z tych książek jest Alchemik brazylijskiego pisarza Paula Coelho.

facebook - Alchemik czyli podróż w głąb samego siebietwitter - Alchemik czyli podróż w głąb samego siebiegoogle - Alchemik czyli podróż w głąb samego siebiepinterest - Alchemik czyli podróż w głąb samego siebietumblr - Alchemik czyli podróż w głąb samego siebiePaulo Coelho Alchemik

O czym jest Alchemik

Alchemik to piękna historia o poszukiwaniu wewnętrznego szczęścia i duchowego bogactwa, które drzemie w każdym z nas.

Bohater

Główny bohater tej alegorycznej opowieści – pasterz o imieniu Santiago, sprzedaje swoje owce i wyrusza w nieznane za poszukiwaniem skarbu. Jego podróż i skarb to kluczowe elementy powieści. Stoi za nimi jednak coś więcej niż chęć przygody, czy wzbogacenia. Santiago utożsamia człowieka i jego silną potrzebę szukania szczęścia i samorealizacji. Jest to obraz współczesnego bohatera, który przezwycięża strach przed nieznanym. Pozostawia, to co znane i do czego przywykł, aby podążać za czymś, co pragnąłby mieć. W swojej podróży okrywa on wiele rzeczy na nowo. To czego nie zauważał do tej pory, bo było tak powszednie, objawia mu się w nowym świetle. Santiago sięga po swoje marzenie i pokazuje, że warto podążać za własnym sercem, że warto porzucić bojaźń i trwogę przed nieznanym, bo na każdego człowieka na ziemi czeka gdzieś jego skarb. Trzeba tylko chcieć go odnaleźć.

Piękna, głęboka opowieść, która dodaje odwagi w poszukiwaniu własnego szczęścia.

Spodobał ci się mój wpis? Pragniesz podzielić się twoją ulubioną książką? Skomentuj poniżej, podziel się nim z innymi, albo napisz do mnie maila.

b184a09b0adbe0f11b2bdf26cd92faa8?s=100&r=g - Alchemik czyli podróż w głąb samego siebie

Blogerka i podróżnik. Oprócz pasji uczenia się języków obcych uwielbia samodzielnie planować podróże. W jej repertuarze znajduje się 15-miesięczna podróż po Ameryce Północnej i Południowej, podróż dookoła Skandynawii oraz road tripy kamperem przez Australię i Kanadę.

Booking.com

Dodaj komentarz

Close