Cancun

50 lat temu Cancun był dziewiczą wyspą z kilkoma osadami rybackimi i porozrzucanymi ruinami Majów. W 1969 roku rząd meksykański podjął decyzję o zbudowaniu tu kurortu, który mógłby konkurować z Acapulco – ówczesnym rajem dla pięknych i bogatych. Kiedy to w 1974 roku otwarto tu pierwszy hotel, nikt nie zdawał sobie sprawy, że Cancún stanie się najbardziej luksusową miejscowością wypoczynkową w Meksyku.

Cancun z lotu ptaka

Dzisiejszy Cancun to przede wszystkim Zona Hotelera, która ciągnie się wzdłuż 20 kilometrowej wyspy, położonej pomiędzy malowniczą laguną Nichupté i Morzem Karaibskim. I chociaż zbudowano tutaj ogromne kompleksy hotelowe, liczne shopping center i cluby rozrywki, zachowała ona nadal swój niepowtarzalny urok…

Spodobał ci się mój wpis? Pragniesz odbyć podobną podróż i masz jakieś pytania? Skomentuj poniżej, podziel się nim z innymi, albo napisz do mnie maila.

b184a09b0adbe0f11b2bdf26cd92faa8?s=100&r=g - Cancun

Blogerka i podróżnik. Oprócz pasji uczenia się języków obcych uwielbia samodzielnie planować podróże. W jej repertuarze znajduje się 15-miesięczna podróż po Ameryce Północnej i Południowej, podróż dookoła Skandynawii oraz road tripy kamperem przez Australię i Kanadę.

Booking.com

Dodaj komentarz

Close