Co warto zobaczyć w Barcelonie

Dopadła nas jesienna słota, więc warto zatankować trochę słońca, tam gdzie go jeszcze jest wystarczająco dużo! Szybka decyzja, parę letnich ciuchów i lecimy na weekend do Barcelony

Sobota rano
Po śniadaniu w jednym z barów, serwujących pyszne Tapas, wyruszamy w kierunku Passeig de Gracia – elegancki deptak, otoczony licznymi arcydziełami epoki modernizmu… To tutaj znajdują się bajeczne kamienice Gaudiego: Casa Battló, Casa Milà oraz budowle dwóch innych, równie wyśmienitych architektów: Lluísa Domènech i Montaner i Josepa Puig i Cadafalch.

Casa Batlló – budynek zaprojektowany przez Antoniego Gaudi, znajdujący się przy Passeig de Gràcia 43 w Barcelonie
Casa Batlló

Casa Milà to budynek w Barcelonie zaprojektowany przez Antoniego Gaudi, powstały w latach 1906-1910. Znajduje się na rogu ulic Passeig de Grácia i Provença.
Casa Milà
Dach Casa Milà w Barcelonie
Dach Casa Milà
Casa Lleó-Morera - modernistyczny budynek mieszkalny w Barcelonie, przy ulicy Passeig de Gràcia. Obiekt powstał w 1864 roku według projektu Lluisa Domenecha i Montanera.
Casa Lleó-Morera, Lluis Domenech i Montaner
Casa Terrades w Barcelonie, budynek zaprojektowany przez Josepa Puig i Cadafalch
Casa Terrades, Josep Puig i Cadafalch

Sobota popołudniu
Przechadzamy się wzdłuż najsłynniejszej alei Barcelony Las Ramblas. Prowadzi ona od Placu de Catalunya aż do wybrzeża z pomnikiem Krzysztofa Kolumba. Las Ramblas to ciąg krótkich uliczek z rozmaitymi kafeteriami, restauracjami, targiem kwiatów i ptaków. Można tu kupić pamiątki, książki, gazety, obrazy. Spotkać ulicznych artystów i malarzy.

Las Ramblas – słynna, ruchliwa ulica w centrum Barcelony, popularna zarówno wśród turystów, jak i miejscowych.
Aleja Las Ramblas

Pora na spacer wzdłuż wybrzeża i sjestę na plaży…

Plaża w Barcelonie
Plaża w Barcelonie
Plaża w Barcelonie
Plaża w Barcelonie

Z portu wjeżdżamy kolejką na wzgórze Montjuic, skąd rozpościera się przepiękny widok na wybrzeże i śródmieście. Na tarasie widokowym restauracji Miramar delektujemy się katalońską kuchnią.

Widok z kolejki linowej na plażę w Barcelonie
Widok z kolejki linowej
Widok na port w Barcelonie
Port

Sobota wieczorem
Po kolacji ruszamy w kierunku Placu Hiszpańskiego, gdzie przed Palau Nacional, w którym mieści się Museu Nacional d’Art de Catalunya, bierzemy udział w magicznym pokazie tańczących fontann

 

Tańczące fontanny w Barcelonie
Tańczące fontanny

Niedziela rano
Wędrujemy dalej śladami Gaudiego i zwiedzamy symbol Barcelony i jedno z głównych arcydzieł Gaudiego, bazylikę Sagrada Familia, której Gaudi poświęcił ostatnie 15 lat swojego życia. Chociaż minęło już prawie 130 lat od rozpoczęcia jej budowy, dziś nie zdołano jej ukończyć. Według najnowszych prognoz ma być ona ukończona w roku 2026.

Sagrada Familia w Barcelonie
Sagrada Familia

Następnie przenosimy się do północno-centralnej części miasta do Parc Güel, gdzie Antonii Gaudi stworzył bajeczny ogród, w którym sam przez jakiś czas mieszkał. Obecnie mieści się tam muzeum tego artysty. Wrota ogrodu zdobią dwa fantazyjne domy. Wielkimi schodami wchodzimy na taras, który jest miejscem spotkań turystów, muzyków i malarzy.

Park Güell, bajeczny ogród w Barcelonie przy ulicy Olot, w północno-centralnej części miasta.
Park Güell

Niedziela w południe
Spacerujemy po Barri Gotic, gotyckiej części starego miasta i docieramy do placu Pla de la Seu. Przed słynną La Catedral miejscowi i turyści tańczą Sardanę, narodowy taniec kataloński, symbol solidarności i jedności Katalończyków.

Sardana - narodowy taniec kataloński, symbol solidarności i jedności Katalończyków.
Sardana – narodowy taniec kataloński

Na Plaça de Sant Jaume trafiamy na Bal de Gegants, paradę Gigantów, będącą częścią święta La Merce, największego festiwalu w Barcelonie…

Bal de Gegants
Bal de Gegants

Niedziela popołudniu
Na Plaça Reial łapiemy ostatnie promienie słońca i żegnamy się z Barceloną …

Plaça Reial w Barcelonie
Plaça Reial w Barcelonie
 

 

Jeśli wybierasz się w najbliższym czasie do Barcelony polecam przewodnik

Barcelona TOP10, który prezentuje wszystko, co w Barcelonie jest NAJ…

10 najlepszych zabytków

10 najlepszych barów tapas

10 najlepszych klubów nocnych

10 najlepszych restauracji

10 najlepszych hoteli…

 

Przewodnik po Barcelonie

1 myśl na temat “Co warto zobaczyć w Barcelonie

  1. ja to w Barcelonie najbardziej lubię szwędać się jakimiś zapomnianymi uliczkami – tak naprawdę dopiero po kilku wyprawach stwierdziłam, że Barcelona ma inne, śpiące i z lekka schowane oblicze 😉

Dodaj komentarz

*

  • RSS
  • Newsletter
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram