Dźwięki Akumal

Unoszę jedną zatyczkę po drugiej, podmuchy morskiej bryzy wpadają do rozwieszonych na drzewie butelek i wibrując w nich, tworzą muzyczne dźwięki. Próbuję kolejnych kombinacji… Butelki z kolorową cieczą przymocowane są za pomocą tasiemek do samotnego drzewa tuż nad brzegiem morza. Ten prosty i zarazem inspirujący instrument muzyczny napotkałam podczas wędrówki plażą w Akumal.

Akumalito de mis amores
Akumalito de mis amores

Akumalito de mis amores instrukcja
Jak to funkcjonuje?
Instrument Akumelito de mis amores
Butelki z kolorową cieczą
Akumalito nutki
Nutki Akumalito

Akumal to jedno z najbardziej kameralnych miejscowości, ciągnącej się wzdłuż wybrzeża Jukatanu. Parę metrów od plaży ciągnie się rafa koralowa, która jest tutaj wyjątkowo płytko położona. Wystarczy wejść do wody i zanurkować wśród barwnych rybek, koralowców i ogromnych żółwi morskich.  Kilka razy w roku wychodzą one na plażę, aby złożyć jaja.  Stąd też pochodzi nazwa osady, która znaczy „miejsce żółwi”.

Zatoka Akumal
Zatoka Akumal
Plaża Akumal
Plaża Akumal
Palma z kokosami
Dojrzewające „Coco-Loco”
Łódka z turystami
Łódka z turystami
Nadmorskie kamienie
Nadmorskie kamienie
Armata
Armata
Zatoka w Akumal
Akumal z chatami w stylu cabani

Na północ od wioski Akumal znajduje się bogata we florę i faunę laguna Yal-Ku i liczne cenoty, czyli wapienne jaskinie, wypełnione krystalicznie czystą wodą. Sama osada sprawia wrażenie, jakby czas się tutaj zatrzymał. Do Akumal nie dotarły jeszcze wielkie hotele i resorty spa. Plaża, porośnięta ogromnymi palmami, jest dostępna dla wszystkich plażowiczów. Tuż przy plaży można wypożyczyć sprzęt do snorkelingu, lub wykupić rejs łódką z przeszklonym dnem. Akumal urzeka prostotą, idyllą i piękną plażą.

Dodaj komentarz

*

  • RSS
  • Newsletter
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram