Jezioro Starnberg i Ludwig Szalony

Jestem nad jeziorem Starnberg w południowej Bawarii. O tym jeziorze krąży wiele opowieści. Jedna z najpopularniejszych to tajemnicza śmierć bawarskiego króla Ludwika II, którego ciało wyłowiono z jeziora w okolicach zamku Berg. Wraz z nim znaleziono zwłoki także jego psychiatry, ponieważ ten kontrowersyjny król, znany również jako Ludwik Szalony lub Bajkowy Król, został za pomocą spisku pozbawiony władzy, uznany za niezrównoważnego i osaczony w zamku Berg. Wokół jego śmierci jest wiele teorii. Czy było to zabójstwo, czy może samobójstwo? Prawdziwą przyczynę jego utonięcia zabrał Ludwig za sobą na tamten świat.

facebook - Jezioro Starnberg i Ludwig Szalonytwitter - Jezioro Starnberg i Ludwig Szalonygoogle - Jezioro Starnberg i Ludwig Szalonypinterest - Jezioro Starnberg i Ludwig Szalonytumblr - Jezioro Starnberg i Ludwig SzalonyIMG 7260 - Jezioro Starnberg i Ludwig Szalony
Starnberger See

Zamek Neuschwanstein

Ludwig Szalony miał jedną wielką pasję: budował bajeczne zamki, które doszczętnie wyczyściły kasy państwa. Jednym z najbardziej znanym jest zamek Neuschwanstein, który jest główną atrakcją Bawarii. Moim ulubionym zamkiem tego bajkowego króla jest jednak dom królewski na górze Schachen w Wettersteingebirge.

facebook - Jezioro Starnberg i Ludwig Szalonytwitter - Jezioro Starnberg i Ludwig Szalonygoogle - Jezioro Starnberg i Ludwig Szalonypinterest - Jezioro Starnberg i Ludwig Szalonytumblr - Jezioro Starnberg i Ludwig SzalonyCIMG6880 - Jezioro Starnberg i Ludwig Szalony
Neuschwannstein

Zamek Schachen

Zamek Schachen leży on na wysokości 1866 m n.p.m. i na zewnątrz wydaje się  bardzo zwyczajny, zbudowany z alpejskiego drewna. W wewnątrz zaskakuje przepychem i pięknem, które w niesamowity sposób kontrastuje z surowych krajobrazem Alp. Na pierwszym piętrze znajduje się utrzymana w orientalnym stylu turecka sala, która została zbudowana na wzór zamku Eyoub w Stambule, który był siedzibą sułtana Selima III. Pluskająca fontanna, szlachetne dywany, pozłacane rzeżby i pawie pióra, emaliowane wazy, ozdobne żyrandole i witraże tworzą atmosferę z baśni z tysiąca i jednej nocy.

facebook - Jezioro Starnberg i Ludwig Szalonytwitter - Jezioro Starnberg i Ludwig Szalonygoogle - Jezioro Starnberg i Ludwig Szalonypinterest - Jezioro Starnberg i Ludwig Szalonytumblr - Jezioro Starnberg i Ludwig Szalonyschachen - Jezioro Starnberg i Ludwig Szalony
Zamek Schachen

Zamek królewski na Schachen często błędnie nazywa się zamkiem myśliwskim, chociaż król Ludwik Szalony był przeciwko wszelkim formą polowania. Dojść do niego można pieszo w przeciągu 3-4 godzin tak zwaną drogą królewską, zaczynającą się od zamku Elmau. Pod zamkiem znajduje się alpejski ogród botaniczny, który zawiera ponad 1000 alpejskich roślin ze wszystkich gór na świecie, od Alp po Himalaje. Warto przenocować w schronisku, które znajduje się tuż u podnóża zamku. Położenie i wystrój tego zamku uwidaczniają wrażliwą duszę tego bajecznego króla, a jego budowle do dziś zachwycają masy turystów.

Spodobał ci się mój wpis? Pragniesz odbyć podobną podróż i masz jakieś pytania? Skomentuj poniżej, podziel się nim z innymi, albo napisz do mnie maila.

b184a09b0adbe0f11b2bdf26cd92faa8?s=100&r=g - Jezioro Starnberg i Ludwig Szalony

Blogerka i podróżnik. Oprócz pasji uczenia się języków obcych uwielbia samodzielnie planować podróże. W jej repertuarze znajduje się 15-miesięczna podróż po Ameryce Północnej i Południowej, podróż dookoła Skandynawii oraz road tripy kamperem przez Australię i Kanadę.

Booking.com

Dodaj komentarz

Close