Kolonialne miasteczko Zacatecas

Stara kopalnia srebra, kolonialna architektura,  barwna sztuka Indian Huichol i interesujące muzeum masek to tylko parę powodów dla których warto odwiedzić Zacatecas – malownicze miasteczko w północno-środkowym Meksyku.  Jest to nasz ostatni cel w tym kraju przed dalszą podróżą do USA.

Uliczki Zacatecas
Uliczka w Zacatecas

Zacatecas
Kolonialna architektura
Katedra w Zacatecas
Kunsztowna fasada Katedry
akwedukt Zacatecas
Akwedukt

Miasto położone jest w wąwozie i otoczone masywami górskimi. Jeden z nich El Cerro de la Bufa był świadkiem słynnej bitwy o Zacatecas w 1914 roku, w czasie Rewolucji Meksykańskiej. Ze wzgórza tego roztacza się malowniczy widok na miasteczko.

La Bufa Zacatecas
La Bufa
Zacatecas panorama
Zacatecas
Felipe Angeles
Felipe Angeles – jeden z bohaterów bitwy o Zacatecas
Kolejka liniowa Zacatecas
Na La Bufa wjechać można kolejką linową

Zacatecas powstało i rozrosło się dzięki ogromym pokładom srebra i innych metali szlachetnych, które wydobywano  w tamtejszej kopalni do lat 60-tych XX wieku. Dzisiaj udostępniona jest ona zwiedzającym. Szczególną atrakcją jest podziemna dyskoteka, znajdująca się w jednym z szybów kopalni.

Kopalnia El Eden
Kopalnia El Eden
Mina El Eden dyskoteka
Podziemna dyskoteka

Zacatecas to miasto interesujących muzeów. Najbardziej znane z nich to Muzeum Masek, znajdujące się w dawnym klasztorze i Muzeum Zacatecano z kulturą i wyrobami Indian Huichol.

Muzeum Masek
Muzeum Masek
Maska
Maska z Muzeum Rafael Coronel
maski zacatecas
Diabelskie maski
sztuka Huichol
Sztuka Huichol
sztuka Huichol
Sztuka Huichol
sztuka Huichol
Sztuka Huichol

Miasteczko Zacatecas zaskoczyło nas swoim bogactwem atrakcji i niewielką liczbą turystów. Historyczne centrum miasta wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jeszcze jeden powód, aby odwiedzić to urocze miejsce!

Żegnamy się z Zacatecas,  żegnamy się z Meksykiem. Przed nami długa podróż do USA… Następne wpisy już niedługo tutaj na blogu.

Dodaj komentarz

*

  • RSS
  • Newsletter
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram