Na czym polega wymiana domów

Zagraniczna moda na wymianę domów na wakacje dotarła także do Polski. Jest to świetny sposób na tanie spędzenie urlopu lub na pobyt w wymarzonym miejscu. Najbardziej popularne jest udostępnienie swojego domu lub mieszkania, podczas naszego wyjazdu do domu lub mieszkania innej osoby. Możemy również gościć u siebie wybraną rodzinę i w innym terminie złożyć jej rewizytę. Na czym polega wymiana domów?

facebook - Na czym polega wymiana domówtwitter - Na czym polega wymiana domówgoogle - Na czym polega wymiana domówpinterest - Na czym polega wymiana domówtumblr - Na czym polega wymiana domówIMG 1874 - Na czym polega wymiana domów
Wymiana domów

Aby wziąć udział w takiej wymianie trzeba przystąpić do społeczności portalu, który zrzesza osoby wymieniające się domami, stworzyć swój internetowy profil z opisem swojego domu i zdjęciami. Następnie znależć chętnego na wymianę spośród użytkowników portalu i sfinalizować umowę wymiany.

Portale z wymianą domów

Obecnie na rynku znajduje się wiele firm trudniących się wymianą domów. Członkostwo w nich jest często płatne, bądż związane z opłatą, jeśli dojdzie do wymiany. Wśród portali polskojęzycznych najpopularniejsze są Intervac i Dom za dom. Najbardziej znane portale zagraniczne to HomeExchange, Homelink, Home for Home i ExchangeHomes.com

Udział w takiej wymianie wiąże się z dużą dozą zaufania pomiędzy ich uczestnikami, więc jeśli cały czas podczas naszej nieobecności mamy zamiar myśleć o tym, co się dzieje w naszym mieszkaniu, to lepiej dać sobie spokój z taką przygodą. Ta forma spędzenia urlopu jest jednak bardzo kusząca ze wyględu na jej minimalne koszty.

Spodobał ci się mój wpis? Pragniesz odbyć podobną podróż i masz jakieś pytania? Skomentuj poniżej, podziel się nim z innymi, albo napisz do mnie maila.

b184a09b0adbe0f11b2bdf26cd92faa8?s=100&r=g - Na czym polega wymiana domów

Blogerka i podróżnik. Oprócz pasji uczenia się języków obcych uwielbia samodzielnie planować podróże. W jej repertuarze znajduje się 15-miesięczna podróż po Ameryce Północnej i Południowej, podróż dookoła Skandynawii oraz road tripy kamperem przez Australię i Kanadę.

Booking.com

Dodaj komentarz

Close