Najlepsze stoki narciarskie w Polsce

Wyciągnęliście już z piwnicy swoje narty? Z racji przeprowadzki do ciepłych krajów, sezon narciarski będzie dla mnie w tym roku bardzo krótki i mam nadzieję, że uda mi się przed wyjazdem jeszcze wyskoczyć na narty. Oto popularne stoki narciarskie w Polsce.

facebook - Najlepsze stoki narciarskie w Polscetwitter - Najlepsze stoki narciarskie w Polscegoogle - Najlepsze stoki narciarskie w Polscepinterest - Najlepsze stoki narciarskie w Polscetumblr - Najlepsze stoki narciarskie w PolsceCIMG0181 1 - Najlepsze stoki narciarskie w Polsce
Dokąd na narty

1. Białka Tatrzańska ze stokami Kaniówki, Bani i Kotelnicy

Kompleks narciarski w Białce Tatrzańskiej to jeden z najbardziej popularnych ośrodków białego szaleństwa w Polsce. Na narciarzy czeka tu 14 wyciągów, połączonych systemem jednej karty. Świetnie przygotowane stoki narciarskie, bogate zaplecze hotelowe i gastronomiczne, wypożyczalnia sprzętu sportowego i profesjonalna szkoła narciarska, sprawiają, że Białka stała się ulubioną, zimową krainą dla narciarzy.

Stok na Bani został specjalnie stworzony dla rodzin z małymi dziećmi i dla początkujących. Na maluchów czeka tu zimowa karuzela, przedszkole narciarskie z „dmuchańców”, jazda na „oponkach”!

Dodatkową atrakcją dla narciarzy jest pobliski Park Wodny Bania – kompleks rekreacyjno-wypoczynkowego na bazie wody termalnej z bogatą ofertą SPA. Po całym dniu na śniegu, można wieczorkiem odprężyć się w gorących źródłach termalnych, saunie bądź zafundować sobie relaksujący masaż.

facebook - Najlepsze stoki narciarskie w Polscetwitter - Najlepsze stoki narciarskie w Polscegoogle - Najlepsze stoki narciarskie w Polscepinterest - Najlepsze stoki narciarskie w Polscetumblr - Najlepsze stoki narciarskie w PolsceCIMG0147 1 - Najlepsze stoki narciarskie w Polsce
Na nartach

2. Krynica Zdrój i Jaworzyna Krynicka

Krynica Zdrój, znana jako Krynica Górska to jeden z wiodących ośrodków narciarstwa zimowego w Polsce, posiadający bogatą tradycję sportów zimowych. Miłośnicy białego szaleństwa mają bardzo szeroki wybór aktywnego wypoczynku: stoki narciarskie o różnym stopniu trudności na Jaworzynie, Słotwinach i Azotach, profesjonalne szkółki narciarskie i snowboardowe z wysoko wykwalifikowanymi instruktorami, snowpark dla snowboardzistów, kryte lodowisko, skutery śnieżne, oraz tor saneczkowy.

W Krynicy Zdroju każdy znajdzie coś dla siebie. Oferta wyciągów obejmuje trasy dla doświadczonych narciarzy o standardzie FIS (na Jaworzynie), ale i również małe i łagodne stoki dla początkujących oraz dzieci (na Słotwinach).

Gondola na Jaworzynę Krynicką (1114 m n. p. m.) jest najdłuższą i najnowocześniejszą kolejką gondolową w Polsce. Jaworzyna Krynicka posiada 7 tras narciarskich z systemami sztucznego zaśnieżania. Na zwolenników nocnej jazdy na nartach, czekają 3 trasy, posiadające sztuczne oświetlenie. Liczne góralskie chaty i restauracje oferują gorące posiłki i pyszną polską kuchnię. Szeroka baza noclegowa z apartamentami tuż przy stokach, to nie lada plus, dla bardziej wygodnych narciarzy.

 3. Ośrodek Narciarski Czarna Góra

Czarna Góra to szczyt w masywie Śnieżnika, w regionie Kotliny Kłodzkiej i bardzo prężnie rozwijający się ośrodek narciarski z nowoczesnym systemem sztucznego naśnieżania o dł. ponad 6 km.

Na terenie ośrodka znajduje się profesjonalna szkoła narciarska i wypożyczalnia nart. Na narciarzy czeka 5 tras narciarskich o średniej trudności, jedna o poziomie trudnym i 6 łatwych stoków dla dzieci i początkujących. Najdłuższa trasa ma około 1680 metrów długości i wiedzie ze szczytu Czarnej Góry do dolnej stacji wyciągu.

Czarna Góra to rewelacyjne miejsce do rozpoczęcia nauki jazdy na nartach lub snowboardzie i świetna alternatywna dla tych, co liczą się z pieniędzmi i nie chcą wydawać fortuny na zimowe sporty.

No to teraz tylko pozostało nam czekać na śnieg!

facebook - Najlepsze stoki narciarskie w Polscetwitter - Najlepsze stoki narciarskie w Polscegoogle - Najlepsze stoki narciarskie w Polscepinterest - Najlepsze stoki narciarskie w Polscetumblr - Najlepsze stoki narciarskie w PolsceIMG 3493 1 - Najlepsze stoki narciarskie w Polsce
Czarna Góra

Nie umiesz jeździć na nartach, a chciałbyś się nauczyć? Chcesz podszkolić swoje narciarskie umiejętności? A może masz ochotę na świetną narciarską imprezkę? Odwiedź ImpreSki! Głównym organizatorem ImpreSki jest Jakub Malczewski – wielokrotny Mistrz Polski w slalomie, slalomie gigancie i kombinacji alpejskiej. Kuba to nie tylko świetny narciarz, trener i instruktor, ale także bardzo sympatyczna postać polskiego narciarstwa. Gorąco polecam!

Spodobał ci się mój wpis? Możesz polecić inne stoki narciarskie w Polsce lub masz jakieś pytania? Skomentuj poniżej, podziel się nim z innymi, albo napisz do mnie maila.

b184a09b0adbe0f11b2bdf26cd92faa8?s=100&r=g - Najlepsze stoki narciarskie w Polsce

Blogerka i podróżnik. Oprócz pasji uczenia się języków obcych uwielbia samodzielnie planować podróże. W jej repertuarze znajduje się 15-miesięczna podróż po Ameryce Północnej i Południowej, podróż dookoła Skandynawii oraz road tripy kamperem przez Australię i Kanadę.

Booking.com

3 komentarze do wpisu „Najlepsze stoki narciarskie w Polsce

  1. W Polsce spadł pierwszy śnieg, więc wyciągam narty i spróbuję od Czarnej Góry, bo najbliżej. Pozdrawiam Jurek

Dodaj komentarz

Close