Nowe lotnisko w Berlinie

Na przedmieściach południowo-wschodniej części Berlina, na bazie infrastruktury, istniejącego jeszcze w czasach DDR lotniska Schoenefeld, powstaje jedno z najnowocześniejszych lotnisk Europy: Berlin Brandenburg International.

Powstające lotnisko stało się jeszcze przed jego otwarciem jedną z atrakcji turystycznych Berlina. Na potrzeby zwiedzających zbudowano 32–metrową wieżę „BBI-Infotower”, z której podziwiać można ogromny, zajmujący ponad półtora tysiąca hektarów, plac budowy. Aż się nie chce wierzyć, że już 3 czerwca 2012 roku, plac ten zapełni się tysiącami pasażerów i wystartuje z niego pierwszy samolot!

Lotnisko ma obsługiwać do 27 milionów pasażerów rocznie. Zostało jednak tak skonstruowane, że można je rozbudować o nowe terminale, które będą powstawać w przestrzeni pomiędzy pasami startowymi. W ten sposób może ono odprawiać nawet do 45 milionów pasażerów.

W ciągu spektakularnej nocy z 2 na 3 czerwca 2012 roku zostaną zamknięte dwa dotychczasowe lotniska Berlina: Schoenefeld i Tegel i nastąpi przewiezienie całej floty maszyn, pojazdów technicznych i specjalnych, urządzeń elektronicznych itd. na nowe lotnisko Berlin Brandenburg International.

Nowe lotnisko z racji korzystnego położenia i połączenia z Polską będzie atrakcyjne również dla polskich pasażerów. Już teraz z berlińskich lotnisk korzysta wiele rodaków.  Ceny lotów z Niemiec są często korzystniejsze niż krajowe.

32–metrowa wieża „BBI-Infotower” w Berlinie
32–metrowa wieża „BBI-Infotower”
Terminal
Terminal BBI – część północna
Dwupoziomowa autostrada prowadzi prosto do budynku terminalu BBI w Berlinie
Dwupoziomowa autostrada prowadzi prosto do budynku terminalu
Lotnisko Schoenefeld
Stare lotnisko Berlin Schoenefeld i w tle wieża telewizyjna na Alexanderplatz
Betoniarnia
Na potrzeby nowego lotniska zbudowano własną betoniarnię

Więcej informacji na temat nowego lotniska Berlin Brandenburg International znależć można tutaj.

Dodaj komentarz

*

  • RSS
  • Newsletter
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram