Podróż dookoła Kalifornii

Nasza podróż dookoła Kalifornii dobiega końca. Główne wrażenia? Przemierzyliśmy parę tysięcy kilometrów. Odwiedziliśmy otulone mgłą San Francisco i słynne Alcatraz, zwiedziliśmy wytwórnie filmowe Hollywood i spacerowaliśmy po malowniczych plażach San Diego. W Santa Monica przechadzaliśmy się po tamtejszym molo, który stanowi koniec popularnej Route 66.

Sunęliśmy ponad skalistym wybrzeżem bezkresnego Pacyfiku, by za chwilę znaleźć się na spalonej słońcem pustyni, wśród drzew Jozuego i skaczących kaktusów. W Parku Narodowym Sekwoi podziwialiśmy największe drzewa świata i wyjątkowo w tym roku aktywne niedźwiedzie. W Kings Canyon staliśmy na progu jednego z najgłębszych kanionów USA. Kalifornia jest niewątpliwie jednym z najbardziej różnorodnych stanów USA.

Plan podróży dookoła Kalifornii


Pokaż Around Kalifornia na większej mapie

Co nam się nie podobało? Zainsektowane hotele! USA i głównie Kalifornia ma niemały problem z plagą pluskiew. O karaluchach nie wspomnę. Musieliśmy się nieźle naszukać, aby trafić na w miarę czysty hotel. Przed rezerwacją sprawdzaliśmy, czy hotel znajduje się w banku hoteli, w których podróżujący zgłosili pogryzienia przez pluskwy. Dużą pomocą były też opinie innych na portalu tripadvisor. Pluskwy panoszą się niestety także w hotelach o wyższych standardach. Przez tą podróż staliśmy się ekspertami od tego, jak sprawdzić, czy twój pokój jest wolny od insektów. A i tak spotkała nas niemiła niespodzianka, ale o tym innym razem.

W miarę upływu czasu zamieszczać będę szczegółowe opisy podróży dookoła Kalifornii. A przed nami następna ekscytująca podróż. Szczegóły już wkrótce!

Spodobał ci się mój wpis? Pragniesz odbyć podobną podróż i masz jakieś pytania? Skomentuj poniżej, podziel się nim z innymi, albo napisz do mnie maila.

b184a09b0adbe0f11b2bdf26cd92faa8?s=100&r=g - Podróż dookoła Kalifornii

Blogerka i podróżnik. Oprócz pasji uczenia się języków obcych uwielbia samodzielnie planować podróże. W jej repertuarze znajdują się krótkie wypady w góry, wycieczki po Europie, 15-miesięczna podróż po Ameryce Północnej i Południowej i podróż dookoła Skandynawii.

  • RSS
  • Newsletter
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • Tumblr
  • YouTube
  • Instagram
  • Pinterest