Rosca de Reyes

Słyszeliście o tradycji Rosca de Reyes? Dzisiaj w Święto Trzech Króli w meksykańskich domach sporządza się tradycyjne, drożdżowe ciasto w kształcie korony. Przeczytaj o jego tradycji.

facebook - Rosca de Reyestwitter - Rosca de Reyesgoogle - Rosca de Reyespinterest - Rosca de Reyestumblr - Rosca de ReyesRosca de Reyes
Rosca de Reyes

Skąd pochodzi Rosca de Reyes

Tradycję ciasta wprowadzili w Meksyku w 16 wieku Hiszpanie. Ciasto to jest ozdobione suszonymi i kandyzowanymi owocami jak daktyle, figi, pigwy i wiśnie. W środku ciasta znajduje się porcelanowa figurka, przedstawiająca małego Jezusa. Szczęściarz, w którego kawałku ciasta tkwi figurka, zostanie okrzyknięty królem dnia, a w zamian musi zaprosić do siebie gości na „Fiesta de la Candelaria” (Dzień Ofiarowania Pańskiego). Jest to chrześcijańskie święto, obchodzone 2 lutego, w 40 dzień od narodzenia Chrystusa. W Polsce święto to znane jest, jako Matki Boskiej Gromnicznej. Wydający przyjęcie w „Fiesta de la Candelaria” sporządza słodkie specjały jak tamales, czy atole.

Spodobał ci się mój wpis? Masz jakieś pytania? Skomentuj poniżej, podziel się nim z innymi, albo napisz do mnie maila.

b184a09b0adbe0f11b2bdf26cd92faa8?s=100&r=g - Rosca de Reyes

Blogerka i podróżnik. Oprócz pasji uczenia się języków obcych uwielbia samodzielnie planować podróże. W jej repertuarze znajduje się 15-miesięczna podróż po Ameryce Północnej i Południowej, podróż dookoła Skandynawii oraz road tripy kamperem przez Australię i Kanadę.

Booking.com

Dodaj komentarz

Close