Wspomnienia z Xcaret

Xcaret to wodny park rozrywki, który znajduje się w Meksyku na południe od Playa del Carmen. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Wiekszość turystów zmęczona całodziennym pobytem opuszcza Xcaret wieczorną porą. A szkoda, bo po zachodzie słońca ma miejsce tutaj niesamowity spektakl, przedstawiający nie tylko historię i kulturę Majów, ale i meksykańskie tańce ludowe i grę w juego de pelota – rodzaj piłki nożnej granej przez prekolumbijskie ludy Mezoameryki. A było o co grać, bo przegrana drużyna była składana w ofierze bogom. Istnieją też teorie, że w specjalnych rytualnych grach, to wygrana drużyna w nagrodę była ofiarywana. Niezła nagroda!

Spektakl w Xcaret

Gra w juega de pelota

Spodobał ci się mój wpis? Pragniesz odbyć podobną podróż i masz jakieś pytania? Skomentuj poniżej, podziel się nim z innymi, albo napisz do mnie maila.

b184a09b0adbe0f11b2bdf26cd92faa8?s=100&r=g - Wspomnienia z Xcaret

Blogerka i podróżnik. Oprócz pasji uczenia się języków obcych uwielbia samodzielnie planować podróże. W jej repertuarze znajduje się 15-miesięczna podróż po Ameryce Północnej i Południowej, podróż dookoła Skandynawii oraz road tripy kamperem przez Australię i Kanadę.

Booking.com

Dodaj komentarz

Close