O nas

Witaj na blogu podróżniczym Just A Travel!

Cieszymy się, że trafiłeś na naszego bloga. To, że tu jesteś świadczy o tym, że łączy nas wspólna pasja: podróże. Nasz blog pokazuje, że warto spełniać marzenia. Uwielbiamy długodystansowe podróże na 4 kółkach do dalekich krajów, bez pośpiechu, blisko natury i z dala od cywilizacji.


Dlaczego warto nas czytać?

Zostań z nami na dłużej. Chętnie odpowiemy na nurtujące cię pytania i pomożemy w planowaniu podróży. Chcesz być z nami na bieżąco? Dołącz do naszej społeczności na Fanpagu i Instagramie. Czekamy na Ciebie!


Nasze największe road tripy po świecie


Road trip po obu Amerykach

Nasze największe marzenie zrealizowaliśmy w 2012-2013 roku. 31-ego grudnia 2011 wyruszyliśmy w najdłuższą podróż życia. Zaczęliśmy od Ameryki Środkowej, byliśmy w Ameryce Północnej, zwiedziliśmy Amerykę Południową.

Planujesz podobną podróż? Szukasz informacji z pierwszej ręki? Przeczytaj nasz tekst „10 kroków jak zaplanować podróż marzeń”.

Po podróży jest przed podróżą

Po powrocie wiosną 2013 roku wylądowaliśmy w Berlinie. Nowe miasto, nowe mieszkanie, nowe meble, nowa praca i ludzie. Ekscytujące? Może i tak, ale nie dla nas. Po paru miesiącach znów zaczęliśmy marzyć o nowych podróżniczych celach.

Road trip dookoła Skandynawii

Dla odmiany latem 2016 roku ruszyliśmy w podróż dookoła Skandynawii. Szczegółowy plan podróży i opisy poszczególnych etapów znajdziesz tutaj. Nie bylibyśmy jednak sobą, gdyby się na tym skończyło. Bo podróżowanie uzależnia.

Podróżować znaczy żyć. A w każdym razie żyć podwójnie, potrójnie, wielokrotnie” A. Stasiuk.

Podróże kamperem – Australia i Kanada

W zeszłym roku zrealizowaliśmy nasze kolejne wielkie marzenie. Pod koniec stycznia 2018 roku wyruszyliśmy w trzy miesięczną podróż kamperem po Australii. Następnie spędziliśmy miesiąc w Meksyku, odwiedziliśmy San Francisco i znów wsiedliśmy do kampera, aby podziwiać dzikie zakątki Kanady.


Fajnie, że z nami jesteś! Mamy dla Ciebie prezent

Uwielbiamy podróżować, ale nie lubimy pakowania. Też tak masz? Często zdarzało nam się czegoś zapomnieć. A to zabrakło nam ładowarki do smartfona, albo szczoteczki do zębów i innych gadżetów.

W końcu stworzyliśmy urlopową check-listę, dzięki której w naszym bagażu znajduje się wszystko, co jest potrzebne na wakacjach. Chcesz ją dostać od nas w prezencie? To zajrzyj tutaj.

urlopowa checklista