Wypożyczenie samochodu w Meksyku może być dość frustrujące. Największym wyzwaniem przy wynajęciu auta w Meksyku jest brak szczegółowych informacji dotyczących zawartych ubezpieczeń w cenie oferty. Przeczytaj, na co warto zwrócić uwagę wypożyczając samochód w Meksyku, aby nie dać nabić się w butelkę.
Wypożyczenie samochodu w Meksyku – Wprowadzenie
Na pierwszy rzut oka oferowane ceny w wyszukiwarkach lub bezpośrednio na stronach firm wypożyczających samochody wydają się bardzo korzystne. Średniej klasy samochód na 7 dni można już znaleźć od 100-120 USD.
E-BOOK
MEKSYK NA WŁASNĄ RĘKĘ
Dwa e-booki, dzięki którym spełnisz marzenie o wyjątkowej podróży do Meksyku
Diabeł tkwi w szczegółach, czyli w zawartych a raczej brakujących ubezpieczeniach, których kwota może wynieść nawet 2-3 krotną wartość ceny wynajmu samochodu oraz w wysokości wkładu własnego w razie wystąpienia szkody.
W tym tekście dowiesz się, jakie ubezpieczenia są obowiązkowe w Meksyku a jakie warto zawrzeć, aby w razie wystąpienia szkody nie pójść z torbami.
Wypożyczenie samochodu w Meksyku – Ważne ubezpieczenia
Ubezpieczenie TPI (Third Party Insurance)
Najważniejszym ubezpieczeniem, na które koniecznie zwróć uwagę przy wypożyczeniu samochodu w Meksyku jest TPI (Third Party Insurance), znane również jako Third Party Liability lub Personal Liability Insurance.
TPI obowiązkowe ubezpieczenie w Meksyku (odpowiednik naszego OC). Kosztuje ok. 10 USD za dzień i niestety zdarza się, że nie jest zawarte w cenie wypożyczenia samochodu.
Ubezpieczenie Basic Insurance
Najczęściej w ofercie znajdziesz informację, że wypożyczenie samochodu zawiera Basic Insurance (podstawowe ubezpieczenie). Z reguły Basic Insurance zawiera:
- TPI (Third Party Insurance)
- CDW (Colision Damage Waver, ubezpieczenie od kolizji)
- TP (Theft Protection, ubezpieczenie od kradzieży)
CDW i TP są odpowiednikiem polskiego AC i zazwyczaj zawierają wkład własny w wysokości 1500 USD i w wzwyż.
Może się również zdarzyć, że Basic Insurance zawiera tylko TPI a CDW i TP musisz dokupić, dlatego zawsze dokładnie czytaj ofertę i sprawdź, jakie ubezpieczenia z jakim wkładem własnym są zawarte w ofercie.
CDW, czyli ubezpieczenie od uszkodzeń pojazdu np. w razie kolizji, najczęściej nie obejmuje uszkodzeń opon, szyb oraz podwozia. Jeśli chcesz ubezpieczyć również opony, szyby i podwozie, musisz zawrzeć dodatkowe ubezpieczenie (Windows, Mirrows, Wheels i Tyres protection).
Ubezpieczenie Full coverage, zero deductible
Jeśli chcesz oszczędzić sobie stresu i nie lubisz ryzyka to wykup pełne ubezpieczenie bez wkładu własnego (Full coverage, zero deductible). W zależności od wypożyczalni może się ono różnie nazywać np. Full Protection Insurance, Total Coverage, czy No Risk Warranty.
Rezerwując samochód przez pośrednika, nawet jeśli wykupisz pełne ubezpieczenie, wciąż będziesz musiał zostawić kaucję jako depozyt na karcie kredytowej, która będzie zwrócona Ci, jeśli oddasz samochód bez szkody. W razie wystąpienia szkody, kaucja zostanie zatrzymana przez wypożyczalnię a Ty sam będziesz musiał dochodzić zwrotu wkładu własnego od ubezpieczenia.
Jeśli chcesz uniknąć biurokracji i dochodzenia swoich roszczeń od ubezpieczenia, to warto zawrzeć pełne ubezpieczenie bez wkładu własnego bezpośrednio w wypożyczalni. W razie wystąpienia szkody to ona zajmie się dochodzeniem roszczeń od ubezpieczenia.
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Meksyku
Wypożyczenie samochodu w Meksyku zależy od ubezpieczeń zawartych w ofercie i wysokości wkładu własnego. To czy oferta samochodu zawiera pełne ubezpieczenie bez wkładu własnego już na pierwszy rzut oka rozpoznasz po cenie.
Wypożyczenie średniej klasy samochodu z pełnym ubezpieczeniem to obecnie koszt 50-60 USD za dzień. Jeśli kusi Cię jakaś oferta o wiele niższej stawce, np. 20 USD za dzień, to lepiej się jej bliżej przyjrzyj. Zazwyczaj posiada ona okrojoną wersję ubezpieczeń i wysoki wkład własny.
Gdzie najlepiej wypożyczyć samochód w Meksyku?
W Internecie można znaleźć mnóstwo wyszukiwarek, za pomocą których w szybki sposób można porównać oferty i wybrać tą najbardziej korzystną. Nie wszystkie jednak są transparentne i zawierają szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczenia w cenie oferty.
Bardzo przejrzystą wyszukiwarką ofert jest DiscoverCars.com. Rezerwując samochód przez DiscoverCars.com nie musisz obawiać się żadnych ukrytych kosztów, ponieważ wszystkie ubezpieczenia, opłaty i dodatkowe koszty wyszczególnione są w bardzo przejrzysty sposób. Przekonaj się sam! Wyszukaj oferty samochodu tutaj.
W tym tekście ulokowane są linki afiliacyjne. Rezerwując samochód przez mój link wspierasz moją twórczość. Ciebie to nic nie kosztuje a ja dostanę niewielką prowizję za moją pracę. Dziękuję z góry!
Spodobał Ci się tekst „Jak wypożyczyć samochód w Meksyku, żeby nie dać się nabić w butelkę”? Masz jakieś pytania?
Skomentuj, polub, podziel się z innymi.
Podróżniczka i autorka e-booków, miłośniczka Karkonoszy, kultury meksykańskiej oraz natury. Uwielbia samodzielnie planować podróże. W jej repertuarze znajduje się 15-miesięczna wyprawa po Ameryce Północnej i Południowej, podróż dookoła Skandynawii oraz liczne road tripy kamperem po Szwecji, Norwegii, Australii i Kanadzie.