7 najpiękniejszych miejsc w Patagonii, które musisz zobaczyć

W Patagoni zgubiliśmy się w spalonych słońcem stepach, daliśmy się porwać słynnemu wiatru Ziemi Ognistej i pogłaskaliśmy słodkiego pingwinka. W czasie naszej 6 tygodniowej podróży jeepem poznaliśmy miejsca w Patagonii, które na zawsze zawładnęły naszym sercem.  Patagonia to niezwykła kraina geograficzna w południowej części Ameryki Południowej, położona na terenie Argentyny i Chile. Kraina fiordów, wulkanów, gór i lodowców, spadających do nieskazitelnie czystych jezior. Poznaj 7 najpiękniejszych miejsc w Patagonii, które koniecznie musisz zobaczyć.

1. Lodowiec Perito Moreno

Lodowiec Perito Moreno
Lodowiec Perito Moreno

Perito Moreno to nasze ulubione miejsce w Patagonii. Nigdzie indziej do tej pory na świecie nie spotkaliśmy tak nieskazitelnie błękitnego lodowca. Chłonęliśmy go wszystkimi zmysłami. Jest to prawdziwy klejnot, który koniecznie trzeba zobaczyć.

2. Park Narodowy Torres del Paine

Parku Narodowego Torres del Paine nie trzeba przedstawiać. Jego słynne wieże i nieobliczalny wiatr zna każdy podróżnik. Ośnieżone szczyty Andów, lazurowe jeziora i dzika natura. Jest tu tak pięknie, że nie da się tego opisać słowami.

3. Rezerwat Punta Tombo

Pingwiny z Punta Tombo
Pingwiny z Punta Tombo

Pomiędzy wrześniem a kwietniem spotkać tu można największą kolonię pingwinów magellańskich w Ameryce Południowej. W tym okresie pingwiny przybywają na stały ląd, aby wychować swoje potomstwo. Punta Tombo to wspaniałe miejsce na bliskie spotkanie z pingwinami.

4. Carretera Austral

Careterra Austral i Lago General Carrera
Careterra Austral i Lago General Carrera

Careterra Austral to najpiękniejsza trasa w Patagonii i w całej Ameryce Południowej. 1350 kilometrów niezapomnianych widoków pośród gór, wulkanów i polodowcowych jezior. Szczególnie malowniczy odcinek drogi wiedzie wzdłuż brzegów polodowcowego jeziora General Carrera, przy którego brzegach rozsypane są patagońskie osady ze słonecznnym i oazami.

5. El Chalten i Fitz Roy

Fitz Roy i wioska El Chalten
Góra Fitz Roy i wioska El Chalten

El Chalten to jedna z najmłodszych osad Argentyny, która w przeciągu kilku lat stała się ulubioną bazą wszelkich globetrotterów w Patagonii. Otaczający wioskę masyw Cerro Torre z najwyższym szczytem Fity Roy to prawdziwe El Dorado dla miłośników wędrówek górskich. Są tu malownicze trasy różnego stopnia trudności, prowadzące do ukrytych lagun i lodowców.

6. Pucón i okolice

Wulkan Villarica
Wulkan Villarica

Pucón to przytulne miasteczko w południowym Chile bardzo przypominające nam nasze Zakopane. Okolice miasta porastają pluszowe drzewa Araucaria, które są uznawane za jedne z najstarszych organizmów żyjących na naszej planecie! Nad Pucon króluje pokryty wiecznym śniegiem wulkan Villarica, który co chwilę daje o sobie znać. Wspaniałe miejsce na bliskie spotkania z naturą.

7. Ziemia Ognista i Ushuaia

Ushuaia, Argentyna
Ushuaia

Na południowym końcu Ziemi Ognistej leży Ushuaia – argentyńskie miasteczko, które uzurpuje sobie tytuł miasta na końcu świata. Jest to wspaniała baza wypadowa na Antarktydę, rejs statkiem na dziewicze wyspy, pełne kormoranów, pinwinów i lwów morskich.

Spodobał ci się mój wpis? Znasz inne piękne miejsca w Patagonii, które trzeba koniecznie zobaczyć? Skomentuj poniżej, podziel się nim z innymi, albo napisz do mnie maila.

Booking.com
b184a09b0adbe0f11b2bdf26cd92faa8?s=100&r=g - 7 najpiękniejszych miejsc w Patagonii, które musisz zobaczyć

Blogerka i podróżnik. Oprócz pasji uczenia się języków obcych uwielbia samodzielnie planować podróże. W jej repertuarze znajduje się 15-miesięczna podróż po Ameryce Północnej i Południowej, podróż dookoła Skandynawii oraz road tripy kamperem przez Australię i Kanadę.

4 komentarze do wpisu „7 najpiękniejszych miejsc w Patagonii, które musisz zobaczyć”

Dodaj komentarz

Close