O tym czym jest Couchsurfing pisałam już na blogu w artykule „Couchsurfing 8 wskazówek dla początkujących!” Dzisiaj dowiemy się jak z sukcesem zbudować swój wizerunek solidnego couchsurfera, czyli jak zostać couchsurferem.
Jak zostać couchsurferem?
Uczestnicy społeczności, którzy mieszkają w interesujących turystycznie miejscach, często dostają po kilkanaście maili dziennie od szukających darmowego noclegu. Dlaczego host ma wybrać właśnie ciebie? Musisz przekonać go swoim profilem. Dlatego też wykreowanie twojej osobowości couchsurfingowej jest bardzo ważnym elementem w znalezieniu pasującej kanapy.
POBIERZ E-BOOK ZA DARMO
„45 hacków na tanie podróżowanie”
i przekonaj się, że podróże nie muszą kosztować miliony!
1. Przystąp do lokalnej grupy couchsurferów i załatw sobie poręczenie!
Prawie każde większe miasto ma swoją lokalną grupę z forum, na którym obwieszczane są spotkania i couchsurfingowe imprezy. Dlaczego przynależność do grupy jest tak ważna? Społeczność couchsurferów ma swój system środków ostrożności. O jednym z nich – weryfikacji pisałam już w poprzednim artykule. Kolejnym z nich jest poręczanie przez zaawansowanych uczestników społeczności, z dużym stażem i pozytywną opinią wśród innych członków. Warto załatwić sobie takie poręczenie, spotykając się z zaawansowanymi couchsurferami z twojej okolicy. Podniesie to twoją wiarygodność!
2. Bądź aktywny na forum!
Poznasz przez to wielu ciekawych ludzi, wymienisz się poglądami, podyskutujesz na interesujące tematy, a przy okazji powiększysz swoją listę znajomych i pokażesz zaangażowanie w couchsurfingową społeczność.
3. Regularnie loguj się na portalu!
Pokażesz, że jesteś łatwo osiągalny i aktywny.
4. Odpowiadaj na każdy mail!
Przy każdym profilu znajduje się licznik z odsetkiem odpowiedzi, dlatego ważne jest, abyś nawet jak nie masz czasu, czy wolnej kanapy odpowiedział na każdy mail. Świadczy to o twojej solidności i poważnym podejściu do sprawy..
5. Gość u siebie i oferuj swoją kanapę!
Aby należeć do społeczności nie jest konieczne oferowanie swojej kanapy, jednak największą wiarygodność osiąga się goszcząc ludzi u siebie, a nie tylko korzystając z noclegu za darmo. Jeśli nie masz możliwości noclegu u siebie, zaoferuj inną pomoc: spotkanie na kawę, czy też oprowadzenie po mieście. Twoi goście mogą umieścić w twoim profilu pozytywną opinię, co znacznie podniesie szansę znalezienia atrakcyjnej kanapy.
6. Pamiętaj, że couchsurfing żyje pomysłami i zaangażowaniem jego członków!
Jeśli w społeczności twojego miasta niewiele się dzieje, sam przejmij inicjatywę i zorganizuj np. wspólny wypad w góry, do kina, bądź spotkanie integracyjne w ogródku piwnym!
Stworzysz sobie dzięki temu wizerunek zaangażowanego członka społeczności, poznasz innych couchsurferów i wymienisz się doświadczeniami.
Wiesz już jak zostać couchsurferem? Zalogowałeś się na portalu couchsurfing? i stworzyłeś przekonujący profil? Nadeszła pora na znalezienie darmowej kanapy, ale o tym w następnym artykule z cyklu couchsurfing.
Spodobał ci się mój wpis? Masz jakieś pytania? Skomentuj poniżej, podziel się nim z innymi, albo napisz do mnie maila.
Podróżniczka i autorka e-booków. Miłośniczka Karkonoszy, kultury meksykańskiej i natury. Uwielbia samodzielnie planować podróże. W jej repertuarze znajduje się 15-miesięczna podróż po Ameryce Północnej i Południowej, podróż dookoła Skandynawii oraz road tripy kamperem przez Norwegię, Australię i Kanadę.
Przydatne info, thx.